خانه » پیش‌بینی مالی استارتاپ » راهنمای پیش بینی مالی برای استارتاپ‌ها

راهنمای پیش بینی مالی برای استارتاپ‌ها

پیش بینی مالی استارتاپ‌ها می‌تواند موفقیت آن‌ها را تضمین کند.

در فضای پرابهام اکوسیستم استارتاپی کشور، پیش بینی مالی شاید تنها راه نجات‌بخش کسب‌وکارها باشد. پیش بینی مالی استارتاپ‌ها با ثبات بخشیدن به وضعیت مالی می‌توانند تا حدودی موفقیت در راه رسیدن به اهداف را تضمین کنند. آینده‌نگری در هر کاری حیاتی است. استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا نیز از این قائده مستثنی نیستند. در این مقاله قصد داریم با پیش بینی مالی برای کسب‌وکارها و اهمیت آن‌ها آشنا شویم.

در واقع همین که شما هم در حال مطالعه و جست‌وجو در مورد مدل مالی هستید، نشان می‌دهد که یا به ضرورت وجود پیش بینی مالی در بیزنس خود پی برده‌اید و در مورد آن دغدغه دارید. در هر دو صورت خوشحالیم که اینجا هستید و قرار است در مورد پیش بینی مالی استارتاپ‌ها بیشتر بدانید.

چرا به پیش بینی مالی برای کسب‌وکارها احتیاج داریم؟

پیش‌بینی و برنامه‌ریزی برای بودجه تقریبا در دستور کار تمام شرکت‌ها وجود دارد اما آن چیزی که پیش بینی مالی را برای استارتاپ‌ها مهم می‌کند، چیز دیگری است.

  1. وجود سناریوهای مختلف برای کسب‌وکار

با کمی کردن و روی کاغذ آوردن ایده‌ها و چشم‌اندازها می‌توانید سناریوهای مختلفی برای کسب‌وکار خود داشته باشید.

  • ارائه مدل کسب‌وکار برای سرمایه‌گذاران

هر سرمایه‌گذاری که برای جذب سرمایه مدنظر دارید، تمایل دارند از نحوه خرج کردن پول و برنامه شما برای آینده اطلاع داشته باشند. بدون پیش بینی مالی شاید نتوانید از پس پاسخ دادن تمام سوالات سرمایه‌گذاران بربیاید.

  • اطلاع‌رسانی به سهام‌داران

برای اطلاع‌رسانی به سهام‌دارن کسب‌وکار خود به پیش بینی مالی احتیاج دارید. علاوه بر سهام‌دارن خود شما نیز پیش‌بینی عملکرد استارتاپ می‌توانید مسیر را روشن‌تر مشاهده کنید.

با پیاده‌سازی فرضیه‌های پیش بینی مالی، پاسخی برای سوال «حالا در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد؟» خواهید داشت. با درنظر گرفتن بدترین سناریوی ممکن برای کسب‌وکار می‌توانید شرایط را بهتر دیده و برای یافتن راه چاره تلاش کنید.

ساخت پیش بینی مالی برای استارتاپ‌ها به آن‌ها کمک می‌کند که در هنگام جذب سرمایه و مذاکره با سرمایه‌گذاران دست پر باشند. درست است که اعداد و ارقام اهمیت دارند اما پیش بینی مالی به عنوان قلب کسب‌وکار شما نقش تثبیت‌کننده را ایفا می‌کند. با تکمیل فرم ثبت درخواست پیش بینی مالی، منتظر تماس کارشناسان رتیبا بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید: