خانه » جذب سرمایه » با ۵ مورد از اشتباهات جذب سرمایه استارتاپ‌ها آشنا شوید

با ۵ مورد از اشتباهات جذب سرمایه استارتاپ‌ها آشنا شوید

اشتباهات جذب سرمایه پیش می‌آید.

بروز اشتباه حتی اشتباهات بزرگ جذب سرمایه مانند هر کار دیگری جزئی از فرآیند انجام کارها است. در واقع اگر قرار باشد ما در انجام کارها اشتباهی نکنیم، باید قید انجام آن را هم به طور کلی بزنیم. استارتاپ‌های زیادی وجود دارند که هنگاه جذب سرمایه یا جذب سرمایه‌گذار دچار مشکل می‌شوند و به همین دلیل است که نام آن اشتباهات رایج جذب سرمایه استارتاپ‌ها است.

یکی از مزیت‌های چیزی که ما به عنوان اشتباه رایج می‌شناسیم، تکرار آن توسط دیگران است. یک اشتباه زمانی تبدیل به اشتباه رایج و متدوال در جذب سرمایه استارتاپ‌ها می‌شود که توسط دیگر کسب‌وکارها هم تکرار شده باشد و تنها حسن این قضیه این است که با شناسایی و مرور تجربیات دیگران تا حد زیادی می‌توان از بروز مجدد اشتباهات برای کسب‌وکار خود جلوگیری کنیم. . شاید تنها راه موفقیت یک کسب‌وکار هنگامی باشد که از دو واژه اشتباه و اجتناب در کنار هم استفاده کند. قدم اول در جلوگیری از اشتباهات رایج در جذب سرمایه استارتاپ‌ها شناسایی آن‌هاست.

اشتباهات رایج در جذب سرمایه استارتاپ‌ها کدام است؟

  1. جذب سرمایه بیش از حد
  2. از یاد بردن رقبا
  3. ارزش‌گذاری غیر منصفانه
  4. فراموش کردن دیدگاه سرمایه‌گذار
  5. جذب سرمایه به روش اشتباهی

شاید دیدگاه شما این باشد که یک راه و روش مشخصی برای موفقیت وجود دارد اما حقیت اینجاست که هر کسب‌وکاری نیاز منحصر به فرد خودش را دارد و در مسیر جذب سرمایه ممکن است نیاز کاملا متفاتی داشته باشد پس با در نظر گرفتن سناریوهای مختلف جذب سرمایه و بررسی تمام جوانب می‌توانید انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشید.

می‌دانیم که بروز اشتباهات جذب سرمایه متداول‌تر از آن است که بتوانیم جلوی آن را بگیریم و تنها راه جلوگیری از بروز این اشتباهات بالا بردن آگاهی است. اگر شرط بقای اصلی یک کسب‌وکار را حرکت رو به جلو و در مسیر پیشرفت در نظر بگیریم، پروسه جذب سرمایه از مهم‌ترین تصمیم‌های صاحبان کسب‌وکارها به ویژه در ابتدای مسیر محسوب می‌شود و جلوگیری از بروز هرگونه اشتباهات جذب سرمایه، حیاتی است. انتخاب مشاوری امین و باسابقه در زمینه جذب سرمایه کاری هوشمندانه است که می‌تواند در بروز اشتباهات رایج در جذب سرمایه استارتاپ‌ها جلوگیری کند. به این منظور کافی است که فرم مشاوره جذب سرمایه را تکمیل کنید تا کارشناسان باتجربه رتیبا در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید: